Hakkımızda

Sıkça Sorulan Sorular


Atölyeler ne zaman oluyor, kaç saat sürüyor?

Atölyelerimiz hem hafta içi, hem de hafta sonları düzenlenebiliyor. Atölye saatlerimiz ise genelde hafta içleri 19:00’da,  haftasonları ise saat 14:00 ya da 16:00’da başlayacak şekilde ayarlanıyor. Atölye süreleri ise konusuna göre değişmekle birlikte ortalama 2 saat.

Atölye ücretleri ne kadar? Bu ücrete neler dahil.

Atölye ücretlerimiz konusuna göre değişiklik gösteriyor ancak genel bir fiyat vermemiz istenirse 120 - 200 TL aralığında diyebiliriz. Ücrete atölyede kullanılan tüm malzemeler, eğitim, yemek ve içecek dahildir.

Profesyonel eğitim ücretleri ne kadar? Ödeme nasıl oluyor?

Toplam 12 temel konudan, yani 12 dersten oluşan profesyonel aşçılık eğitim ücretimiz 8500 TL + KDV. Kayıt olurken, ücretin yarısını alıyoruz. Kalanını eğitimin son haftasında yapabiliyorsunuz. İster nakit, ister kredi kartı ile ödeme imkanı bulunmakta.

Özel ders veriyor musunuz?

Kendi atölye ve iş takvimimiz çok yoğun değilse, özel ders verebiliyoruz. Özel dersimiz profesyonel şef önderliğinde birebir olarak yapılıyor. Malzemeler hariç, özel ders ücretimiz 550 TL’dir. Yaklaşık 2- 2,5 saat sürmektedir.

Atölyeye gelirken yanımda bir şey getirmeli miyim?

Hayır, sadece kendiniz gelin yeter. Geri kalan tüm malzeme, ekipman, önlük, not kağıdı tarafımızca veriliyor.

Çok istediğim bir atölyeyi kaçırdım, tekrarı olur mu?

Mevsimlik bir atölye ise tekrarı olmuyor ancak “et pişirme teknikleri, suşi” gibi genel bir konuysa, evet. Ayrıca 4 kişi olduğunuz takdirde, size ve bize uyan gün ve saatte size özel atölye de açabiliyoruz.

Atölyeye katılım ve ödeme şekli nasıl oluyor?

Katılımınızı onaylamamız için önce seçtiğiniz atölyenin ücretini almamız gerekiyor. Ücreti önceden istememizin nedeni, son anda yapılan iptallleri engellemek, yaptığımız hazırlık ve emek için kendimize garantiye almak.

Ödemeyi ise banka yoluyla ya da elden nakit veya kredi kartıyla yapabilirsiniz.

Atölyeye katılmak istedim, ücreti ödedim ama vazgeçtim, paramı geri alabilir miyim?

Nakit ödemelerde evet, 24 saat öncesinde yapılan iptallerde ödenen ücretin tamamını size iade ediyoruz. Ancak etkinliğe 24 saatten daha az bir zaman kala iptal etmeniz durumunda ücret iadesi yapamıyoruz.

Eğitimi kendim için değil bir arkadaşım için hediye olarak almak istiyorum, mümkün mü?

Evet, isterseniz bir arkadaşınız ya da yakınınıza atölye eğitimi hediye edebilirsiniz.

Profesyonel eğitim programını tamamladığımda sertifika alabilecek miyim?

Evet, kurs bitiminde öğrendiklerinizin özeti olan program sertifikası Foodrum tarafından hazırlanıp, size takdim edilir. Ancak bu sertifikanın özel bir kurs sertifikası olduğunu hatırlatmak isteriz, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilmez.

İşe gireceğim, Foodrum sertifikası geçerli mi?

Foodrum sertifikası size bir iş garantisi sağlamaz ancak kursu başarıyla tamamlayıp, Foodrum sertifikası almaya hak kazandıysanız meslek hayatınızda size daima referans oluruz. Kabul beklediğiniz işyerinin insan kaynakları departmanı doğrudan bizi arayabilir.  Bugüne dek bu sertifika programından 12 öğrenci mezun ettik ve çok güzel yerlerde çalışıyorlar, aralarında kendi işlerini kuranlar bile oldu.

Foodrum’da restoran hizmeti var mı? Çat kapı gelsek yemek yiyebilir miyiz?

Sadece rezervasyonla çalışıyoruz. Minimum 4, maksimum 14 kişi için  erken 3 gün önceden rezervasyon kabul edebilen size/gruba özel akşa yemeği /restoran hizmeti sunabiliriz.  Rezervasyon içi bizi arayın 0252 317 1589