Hakkımızda

Foodrum Ailesi


Foodrum'da günden güne büyüyen ekibimizle büyük bir aile olduk. Bizleri daha yakından tanıyın...

 

Pelin DUMANLI

Merhaba, Ben Pelin. 2013 yılında doğduğum, büyüdüğüm şehir İstanbul'dan Bodrum'a göçtüm. 2014 yılında ise ufak adımlarla ama büyük hayallerle Foodrum'u kurdum. Çok çalıştım, çok emek verdim, pes etmedim ve Foodrum'u bir bebek gibi büyüttüm...Şimdiyse ailem olan ekip arkadaşlarımla Foodrum'u birlikte büyütmeye devam ediyoruz. (Detaylı özgeçmişime bir üst sekmeye tıklayıp ulaşabilirsiniz.)

 

NEVAL SİCİLLİ

Ankara’da doğdum ve büyüdüm. İktisat lisans eğitimimin üstüne, insan kaynakları yönetimi yüksek lisansı ayrıca halkla ilişkiler ve reklamcılık eğitimi aldım. Radyo haber spikerliği, seslendirme, kurumsal iletişim koordinatörlüğü, reklam ajans direktörlüğü gibi farklı alanlarda kurumsal ve profesyonel bir çalışma hayatının içerisindeyken, küçük yaşlardan beri süre gelen mutfağa olan ilgimi hayata geçirmenin vakti geldiğini farkederek kurumsal hayata veda edip kendi işimi yapmaya karar verdim. Önce kendi markamı oluşturarak kişiye özel üretimlerin ve eğitimlerin verildiği ufak bir atölye kurdum. 5 sene faaliyet gösterdikten sonra alanımda aldığım pek çok eğitime Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik eğitimini de ekledim. Ardından JW Marriott Ankara’da pastane bölümünde çalışarak profesyonel zincir otel mutfağı deneyimi kazandım. Sonrasında yeni bir marka oluşturup menü danışmanlığı, planlama yaparak sektördeki cafe ve restoranlara danışmanlık hizmetleri verdim. Bodrum’da olma fikriyse her daim hakimdi hayatımda. Süreç öyle bir ilerledi ki, şimdi Bodrum’dayım, Foodrum’dayım. Bodrum için yapılacak tüm projelerin heyecanını duyuyorum. Burası Foodrum Culinary Park. Burada bu şahane memlekette bu güzel ailenin Foodrum’un bir parçası olarak yola devam ediyorum. Foodrum'un eğitmen pasta şefi olmamın yanında başta catering olmak üzere burada ürettiğimiz ve iş birlikleri yaptığımız tüm projelerin koordinasyonunu ve yönetimini sağlıyorum.

 

DİLEK KÖSE

 

 

 

MAHMUT YAZOĞLU

1963 Rize doğumluyum. Foodrum ailesi içinde en çok yaş almış bir kişi olduğum için Foodrum'un Abisi olarak da nitelendirilebilirim. 1987 yılından 2012 yılına kadar, 3 ayrı şirkette toplam 25 yıl çalışma hayatım oldu. 2012 yılında özel bir proje için Bodrum'a geldim ve yerleştim. Tam çalışma hayatını sonlandırdım demişken, çok sevdiğim bir arkadaşımın önerisi sayesinde karşıma Foodrum çıktı. Bu iş beni ilk işim kadar heyecanlandırdı. Burada Foodrum’un idari, resmi ve finansal işlerini yürütüyorum. Elbette mutfaktan gelen kokulara da kayıtsız kalamıyor burada yapılan her şeyin tadımını da yapmaktan geri durmuyorum. Beraber çalıştığımız bütün arkadaşlarımız çok kıymetli, onları çok seviyorum. İyi ki buradayım, iyi ki Foodrum'luyum diyorum.

 

  

ÜMMÜNUR ÖZCAN

Ben Ümmünur Özcan. 29.06.2001 doğumluyum. Bodrum Turgutreis Turizm Otelcilik lisesinden mezunum. Foodrum’da eğitim almadan önce aşçılık mesleğini gerçekten sever miyim, bu mesleği yapabilir miyim diye çok düşünüyordum. Sonunda kararımı verip bir adım atmak istedim ve Foodrum’da önce eğitim alarak bu maceraya başladım. Hayatımın en eğlenceli ve güzel 4 ayını buradaki eğitimde geçirdim ve bu güzel günlerin bitmesini istemediğim için ekibe dahil olmak istedim. Böylece Foodrum’daki işime başlamış ve kendi hayatım için büyük bir karar vererek bu mesleği gerçekten yapmak istediğime de emin olmuş oldum. Bunun için Foodrum ekibine çok teşekkür ederim, buranın bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.

 

BAHADIR BOZER

2000’li yıllarda eğlence/ bar sektöründe çalışarak mesleğe adım attım. 2006’ da AYI Pub markasıyla ilk Kadıköy’de açılan sonrada tüm İstanbul’a yayılarak büyüyen aile işimizde çalıştım. 2016 yılında eşim ve oğlumla birlikte Bodrum’a taşındım. 1 senedir Foodrum bünyesinde çalışıyorum. Foodrum Cafe’ye gelenleri ya da telefonla Foodrum’u arayanları genellikle ilk ben karşılıyorum.

 

 

BÜNYAMİN YAR

 

 

 

SEVGİ YURT

 

 

 

BERFİN KARABULUT